Jaki olej silnikowy wlewać do Mazdy 6 z silnikiem diesla z filtrem cząstek stałych?

Zadbaj o swój samochód. Często spotykane są pytania – który olej wlewać : syntetyczny, półsyntetyk, której marki?

Jedną z najbardziej kluczowych spraw jeśli chodzi o prawidłową pracę silnika samochodu jest olej. Jego dobór to niezwykle ważna sprawa i lepiej tu nie eksperymentować. Świetny będzie olej mazda dexelia, który jest polecany przez producenta. To najbezpieczniejszy wybór i da nam pewność dbałości o silnik. W ostatnich latach coraz częściej stosuje się olej syntetyczny, który wyprodukowany jest w oparciu o technologię przystosowującą produkt niemalże idealnie do warunków, w jakich będzie się on musiał sprawdzać. Olej do silników z filtrem cząstek stałych DPF oprócz tego, że nie naraża silnika na uszkodzenia mechaniczne, przez przedostające się do środka drobiny, jest także odporny na działanie wysokich temperatur, dlatego jest o wiele trwalszy niż tradycyjne oleje. Warto przyłożyć szczególną wagę do wyboru oleju. Zarówno podczas pierwszego użycia, jak i przy każdej jego wymianie. Stosowanie sprawdzonych olejów syntetycznych z filtrem cząstek stałych może znacząco przedłużyć żywotność silnika. Dlatego opłaca się zainwestować w produkt najwyższej jakości. Tak ja to czuję.

Natomiast przestrzegam przed wymianą oleju w takich silnikach z DPFem w nieprofesjonalnych warsztatach, bez komputera, który powie autu, że jest wlany nowy olej – bez takiego kasowania inspekcji za chwilę narażamy się na powtórną wymianę oleju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Części Mazda, Mazda, Ogólna i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.