Mazda CX-5 > skyactiv > Mazda 6

W świecie Mazdy przełom. Prawie rewolucja.

Zacznijmy od początku. Począwszy od modelu Mazda CX5 auta seryjnie będą miały zaszczepionego ducha KODO („dusza ruchu”) – sposób stylizacji czerpiącej inspirację z naturalnych sił przyrody, jej dynamiki, niezwykłego charakteru żywiołów. Widać to na niezwykle atrakcyjnych modelach CX5 i shinari czyli przyszłej Mazdy 6.

Idąc dalej – technologie SKYACTIV. Po raz pierwszy w Maździe silniki otwierające indywidualną drogę tego producenta w dziedzinie technologii mającej być oryginalną alternatywą dla napędów hybrydowych – pierwszy na świecie silnik benzynowy o stopniu sprężania 14:1 czyli bardzo wysokim. Do tego diesel o identycznym (bardzo niskim jak na diesla) stopniu sprężania. Co to znaczy? W praktyce daje to niskie spalanie przy kuszącej dynamice. Nowoczesne konstrukcje lekkiego zawieszenia (nie zrobionego z aluminium) i lekkie sztywne konstrukcje nadwozia.

Bezpieczne, szybkie i ekonomiczne auta podane w indywidualny, dopracowany po japońsku sposób.

Czekam z niecierpliwością na zderzenie tych technologii z rzeczywistością, gdyż wiem, że jeżeli te technologie się sprawdzą, będę bardzo zadowolonym posiadaczem Mazdy 6, które wejdzie na rynek już za rok – i uniknie większości błędów wieku dziecięcego. Ach ta Shinari…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mazda, Ogólna i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.